top of page

okolí

KLID I SPORT

Na Borová Lada se jezdí pro neopakovatelnou kombinaci božského klidu, panenské přírody a moderní infrastruktury. 

Borová Lada jsou nejen jedna z nejznámějších mrazových kotlin, ale také místo pro nesčetné aktivity – v zimě běžky (nebo sjezdovky v nedalekých střediscích) či brusle (na místním rybníku či na multifunkčním hřišti), v ostatních ročních obdobích procházky, běh, koloběžky, kola, kolesa či jiné sportovní aktivity. Kousek od ubytování je k dispozici stolní tenis i dětské a multifunkční hřiště pro tenis, volejbal, nohejbal, futsal, házenou a další sporty.

Pokud si půjdete zasportovat, můžete se připojit k někomu ze sousedů, neboť místní komunita je hodně aktivní – jen na spočítání “ironmanů” vám nebudou stačit obě ruce, a pokud si budete chtít pořádně zaběhat, zajezdit na kole či na běžkách, můžete se přidat k někomu, jehož jméno nejspíš znáte z televize :)

HristeBL_edited.jpg

Moderní prostor pro nejmenší

Malé děti si pár set metrů od domu užijí nové dětské hřiště o rozloze 172 m2 s multifunkční dřevěnou herní sestavou (dvě věže, skluzavka, žebříky, šplhací rampa, prolézací tunel, kreslící tabule, lezecká stěna a domeček) a třemi pružinovými houpadly.

Zázemí obce

V blízkém okolí domu je plná občanská vybavenost – výborné bistro/kavárna/cukrárna Madam čokoláda, restaurace Borůvka, prodejna smíšeného zboží, pošta atd.

Přímo v obci si také můžete půjčit sportovní vybavení, případně využít půjčovny na Kvildě nebo v Horní Vltavici.

Pečivo
c5fbe7c7-131d-48c2-8ece-c9015c5abd4c.jpeg

Zimní radovánky

Pokud sníh dovolí (po několik měsíců v roce ano), můžete běžky nasadit přímo před chalupami. Jinak jsou dvě nástupní místa několik set metrů od chalup a odsud můžete vyrážet do desítek kilometrů pravidelně udržovaných běžeckých stop s horským i rovinatým profilem.

 

Hned přes ulici mohou vaše ratolesti využít sáňkařský svah a další je vzdálen necelých 10 minut chůze po cestě na Knížecí pláně.

 

Pokud nechcete bruslit na umělé ploše (v areálu multifunkčního hřiště), rozhodně dojděte k místnímu rybníku – ten umožňuje po většinu zimy jak mezistátní hokejové zápasy, tak nabízí prostor pro vrcholné krasobruslařské výkony.

 

Když situace dovolí, tak v okruhu 15-30 minut jízdy naleznete též lyžařské vleky (spíše pro začátečníky) – Kvilda, Zadov, Nové Hutě, Kubova Huť a Horní Vltavice, případně se můžete vydat do půl hodiny vzdáleného německého lyžařského střediska Mitterdorf.

IMG_9848 (1)_edited.jpg
IMG_4595_edited.jpg

Jaro, léto, podzim

Na Borová Lada se jezdí podívat se do volně přístupných sovích voliér či pořídit snímek patrně nejfotografovanější břízy v Čechách na Chalupské slati. Naleznete zde krásné informační středisko NP Šumava se spoustou zajímavostí nejen pro děti.

 

Borová Lada jsou branou do centrální Šumavy – ať už se chcete jet podívat na rysa a jeleny na Kvildu, vlky do Srní, protáhnout se v lanovém parku na Modravě či „natočit“ desítky a stovky kilometrů na kolech – včetně oblíbeného „alpského stoupání“ z Rejštejna na Zhůří.

 

Určitě si nenechte ujít procházku nebo projížďku na Knížecí pláně, v případě procházky podél malebného Vltavského potoka a rybích líhní. S velkou pravděpodobností po cestě zahlédnete srnky či jinou lesní zvěř.

 

Patrně netřeba zmiňovat prameny Vltavy, ke kterým se buď dostanete z Kvildy nebo přímo z Borových Lad po Židovské a Strážní cestě.

 

Pro vyznavače šplhání do kopců (a milovníky klidné vody) je k dispozici Poledník (i s Prášilským jezerem), opačným směrem pak nejznámější český prales Boubín s Boubínským jezírkem.

bottom of page